AMINTIRI DESPRE VIITOR-ROMÂNIA DE MÂINE , RrOMANIKA BABANA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Au votat noaptea, ca hoții, dar le tremură chiloții!

In jos

Au votat noaptea, ca hoții, dar le tremură chiloții! Empty Au votat noaptea, ca hoții, dar le tremură chiloții!

Mesaj Scris de Admin Mar Iun 19, 2018 1:51 am

De un an și jumătate, de când pofta de grătare și de pârtie a unora a permis altora să ne pricopsească pe toți cu cel mai prădalnic regim, de la tătari și fanarioți încoace, am impresia că asist la un film de acțiune: doi spărgători de bănci (PSD și ALDE) și-au lăsat la ușa băncii (România) complicele (UDMR) să dea de șase, că-i mai băbălan și nu știe bine limba, deci nu se poate înțelege cu casierii, iar ei au dat buzna înăuntru și au luat ostatici 19 milioane de români. Da, ați citit bine: în momentul de față, dragi mei, deși aveți impresia că sunteți liberi, că faceți ce vreți și când vreți, sunteți, de fapt, prizonierii grupului infracțional organizat PSD-ALDE-UDMR, care, la intervale regulate, mai execută niște ostatici – adică îi alungă din țară.Azi-noapte, bandiții au mers și mai departe: nu s-au mulțumit să jefuiască banca, au decis să dea și legi prin care jefuirea băncilor nu doar că nu mai e infracțiune, ci e chiar o datorie patriotică. Bine, nu pentru toți românii – așa că nu vă apucați să jefuiți bănci de capul vostru! – ci doar pentru cei care sunt lideri ai PSD, ALDE și UDMR. Dacă legile vor intra în vigoare, toți ăștia vor putea face ce vrea mușchiul lor, pot chiar micționa pe ea de bancă (România), fiindcă nu le va putea face nimeni nimic. Dar am un presentiment, așa, că aceste legi nu vor intra niciodată în vigoare, cel puțin nu în forma asta. Tot ce s-a întâmplat aseară a fost doar un nou prilej pentru „curajosul” Dragnea (care nici măcar n-a avut îndrăzneala, chiloțarul, să fie prezent la măcel) de a-și gonfla mușchii, să vază judecătorii și pițipoanca tinerică din așternut ce mascul viril e el. Aseară, i-am văzut pe tâlhari la lucru: aparent, sunt tupeiști, așa de tupeiști că nici măcar nu și-au mai tras cagulele peste ochi și acum putem să-i știm, vorba unei proaste în viață, „cu nume și pronume” pe toți. Dar, oricât de tupeiști ar fi, oricât de încrezători și de siguri pe ei ar fi, căci maimuțele cu drept de vot le-au dat pe mână pâinea și cuțitul, bandiții se tem. Le tremură chiloții pe ei de frică. Iar cel mai mult îi tremură chiloții șefului bandiților, Dragnea.Dacă banditul Dragnea ar fi fost convins că scapă de pușcărie, după cât a defilat, sfidător, prin fața judecătorilor și după cât i-a amenințat pe procurori că dau de dracu dacă se iau de mustața lui, nu exista toată graba asta dubioasă, cu votarea Codului de procedură penală la foc automat. E limpede că pitecantropii aduși de PSD și ALDE în Parlament n-au putut citi sute de pagini în doar câteva minute, să știe ce-au votat. Au votat doar fiindcă stăpânul lor, omul cu biciul, care i-a dresat cum nici javra lui Pavlov nu era dresată, le-a dictat să voteze. Dacă era printre ei măcar un om, un Homo sapiens cu patalama, sunt convins că s-ar fi gândit de două ori: oare legea asta nu se va întoarce într-o zi împotriva mea? Oare nu am și eu familie, nu am și eu copii, mi-ar conveni să-i văd tâlhăriți sau violați, iar tâlharul și violatorul să-mi râdă apoi în nas, fiindcă eu cu mâna mea am votat ca înregistrările video ale tâlhăriilor și violurilor să nu mai fie considerate probe în instanță? Dar uite că la PSD, ALDE și UDMR încă n-a ajuns nici rațiunea umană, nici mintea românului de pe urmă, așa că au votat toți sclavii cum le-a poruncit stăpânul.Ceea ce m-a surprins n-a fost însă că bandiții au votat legi pentru infractori, noaptea ca hoții, ci valul de jelanii stârnit pe internet după aceea. Ziceai că un întreg popor de oi își plânge de milă și se consideră deja mâncat, văzând lupul în marginea stânii. Fraților, nu e totul pierdut! Faptul că indivizii ăștia au votat cu atâta grabă niște legi care transformă România în hub turistic pentru toate cartelurile mafiote din lume nu înseamnă că legile vor și intra automat în vigoare. Teoretic, vor mai trece multe săptămâni până o să le vedem tipărite în Monitorul Oficial – dacă le vom vedea tipărite vreodată. Singurul lucru pe care Dragnea l-ar putea face, în caz că e condamnat joi, ar fi să-i ceară Veoricăi să oficializeze imediat tot ce s-a trecut în legi prin Ordonanță de Urgență. Ceea ce mă îndoiesc că duduia He-He va face. Oricât ar fi ea de dusă cu pluta, de agramată, de habernaută, tot își dă seama că, dacă ar semna legile scăpării lui Dragnea, ar da foc la țară. Și poate că asta n-ar fi tocmai rău pentru noi, cei 19 milioane de ostatici, și pentru viitorul nostru: rana deschisă și purulentă în care Dragnea și ciracii lui au transformat România nu se va putea vindeca decât dacă o ardem cu fierul roșu.
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 10767
Data de înscriere : 05/11/2012

https://amintiridespreviitor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum