AMINTIRI DESPRE VIITOR-ROMÂNIA DE MÂINE , RrOMANIKA BABANA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Mirel Palada, după interzicerea lui Dragnea în SUA: 'Arestarea lui Dragnea a fost o greșeală neforțată. După vreo două, trei luni și-au dat seama'

In jos

Mirel Palada, după interzicerea lui Dragnea în SUA: 'Arestarea lui Dragnea a fost o greșeală neforțată. După vreo două, trei luni și-au dat seama' Empty Mirel Palada, după interzicerea lui Dragnea în SUA: 'Arestarea lui Dragnea a fost o greșeală neforțată. După vreo două, trei luni și-au dat seama'

Mesaj Scris de Admin Lun Sept 09, 2019 10:15 am

Mirel Palada, după interzicerea lui Dragnea în SUA: 'Arestarea lui Dragnea a fost o greșeală neforțată. După vreo două, trei luni și-au dat seama'
• Sociologul Mirel Palada, fost purtător de cuvânt al Guvernului Ponta, afirmă că interzicerea lui Liviu Dragnea în SUA ar fi fost rezultatul unei înţelegeri între "tabăra civlilor anti-PSD" şi Guvernul american. Mutarea ar fi venit după ce tabăra anti-PSD şi-ar fi dat seama că odată cu dispariţia lui Liviu Dragnea din peisajul politic a dispărut şi posibilitatea facilă de a genera emoţie colectivă.......
• Pe cine să mai demonizeze ei, odată ce demonul de Dragnea tocmai a fost trimis la răcoare, spre oblivion?
• După vreo două trei luni de la greșeală, și-au dat seama.
- Aoleu, Măria Ta Palton Solemn, am comis-o. Am stricat jucăria. Aoleu, Măria Ta, avem nevoie de Dragnea ca de șpagă.
- Păi să-l aducem înapoi, oștenii mei civili.
- N-avem cum, Măria Ta, că l-am arestat deja.
- Păi, măi civilii mei, hai să vorbim cu americanii, să-l aducă ei înapoi în conștiința publică.
- Așa facem, Măria Ta. Ce idee bună, Măria Ta. Vai, ce scamă era să aveți, Măria Ta.
• Și uite așa, au mers la Capitala Imperiului și cînd au vorbit cu Vodă cel Mare, cu Vodă Trump cel Cumplit, l-au rugat să le facă o mică favoare, să-l învie pe Dragnea, că tare nevoie au de el, să-l frankeșteinizeze un pic, să se joace cu fantasma lui prin mințile tefeleilor cei naivi în campania electorală.
INTEGRAL :
https://www.stiripesurse.ro/mirel-palada-dupa-interzicerea-lui-dragnea-in-sua-arestarea-lui-dragnea-a-fost-o-gre-eala-nefor-ata-dupa-vreo-doua-trei-luni-i-au-dat-seama_1381226.html
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 10765
Data de înscriere : 05/11/2012

https://amintiridespreviitor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum