AMINTIRI DESPRE VIITOR-ROMÂNIA DE MÂINE , RrOMANIKA BABANA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

VV DĂNCILĂ, DA-ȚI CU MILĂ

In jos

VV DĂNCILĂ, DA-ȚI CU MILĂ Empty VV DĂNCILĂ, DA-ȚI CU MILĂ

Mesaj Scris de Admin Dum Noi 03, 2019 9:19 am

VVDăncilă umbla de nebună prin țară și spune parascovenii. Ca și la moțiunea de cenzură, cind dădea asigurări ferme că nu trece, face declaratii fără legătura cu realitatea. De unde presupunere mea că are nevoie de un consult. Poate că e prea obosită. Se agata disperata de un pai și e-n panică. Dușmanii ei sunt limbile străine pe care nu le vorbeste, apoi Iohannis – favorit in cursa prezidențială și firește, liberalii -aflati pe val. Dar – de mirare – se leagă și de presupusi trădători din PSD – cei care ar indrăzni să se prezinte la Parlament cind se votează guvernul Orban. Aceștia ar trebui a doua zi să-si găseasca alt partid! Belicoasă femeie! Vede trădători si comploturi peste tot. Boală veche, incă de pe vremea PCR, boală de care PSD nu s-a dezbărat nici dupa 30 de ani. Cum ceva nu merge, cum se inregistrează un eșec, cum izbucnesc luptele fractionsite la virful partidului sau șeful el mare e contestat, inseamnă că a tradat cineva, a pactizat cu dusmanul de clasă, a întors armele. Asa și acum. Fereste-mă de prieteni că de dușmani mă feresc singur! îsi spune VVDăncila prinsă la înghesuială. Pină si Liviu Dragnea ia pus gind rau. Are și el aceasta boala și nu s-a vindecat. Acum face eforturi eroi-comice de a dizolva partidul pe care l-a condus. A apelat la draga lui justiție, care și așa mutilată de el, îi refuză demersul.
VV DĂNCILĂ, DA-ȚI CU MILĂ Dancila-12O ințeleg exact pe VV DĂncilă. E pe cale să piardă puterea. Se pregătește să iasă din politica și e nervoasă. Cred că o să fie alungtă de pe scena de huduielile publicului și mai ales de cei apropiați pînă de curind de ea. Mîine, dacă avem alt guvern, va părăsi urgent Palatul Victoria de care s-a îndrăgostit foarte tare. O nenorocire nu vine niciodată singură, se știe. La numai citeva zile se întimplă primul tur al alegerilor prezindentiale și mai multe sondaje îi dau șansa a treia și chiar a patra. Puțini o văd plasată în turul doi. Dacă păraseste cursa de pe acum, cariera ei s-a terminat. PSD va avea grijă să nu mai fie nimic. Firea și altii stau la pîndă. Ponta vrea și el să smulgă o parte din zdreanța PSD-ului. PSD – dacă încaseaza o infringere grea care să îl scoată din ghete, cum se spune – se va scinda. Fie pină în primăvară daca nu trece in turul doi. Fie dupa alegerile parlamentara, dacă trece in turul doi. In toate situatiile imaginabile, PSD nu are șanse să scoată un presedinte în 2019. Ceasul rău – mizeria istoriei. O epocă se sfirșește!
Sustinătorii ei, tot mai rarefiați, se vor duce în cele 4 zări. Va rămîne singură. Nici Fifor nici Teodorovici – servanții ei – nu vor mai fi prin preajmă. Va rămine la mîna baronilor partidului, care o vor executa la fix. Va fi un bun prilej pentru VVDăncilă de a restabili măcar parțial contactul cu realitatea de care s-a rupt de cind a acceptat funcția de prim-ministru din mîna lui Liviu Dragnea, azi în pușcărie. O carieră de doi lei, o făcătură, ca și personajul
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 10767
Data de înscriere : 05/11/2012

https://amintiridespreviitor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum