AMINTIRI DESPRE VIITOR-ROMÂNIA DE MÂINE , RrOMANIKA BABANA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Epstein: The Pedophile Next Door -traducere [ Epstein: Ușa următoare a pedofilului ]

In jos

Epstein: The Pedophile Next Door -traducere [ Epstein: Ușa următoare a pedofilului ] Empty Epstein: The Pedophile Next Door -traducere [ Epstein: Ușa următoare a pedofilului ]

Mesaj Scris de Admin Mar Dec 01, 2020 2:04 am

Epstein: Ușa următoare a pedofilului
 De JAMES PATTERSON
20 august 2019

Abuzat de Lasha Darkmoon dintr-un articol mult mai lung publicat în ediția de sâmbătă din The Daily Mail, 17 august 2019, pp. 28-30. Comentarii scurte și o notă finală care oferă o actualizare de către LD au fost adăugate la acest raport grafic al vieții de zi cu zi în casa ororilor din Epstein.
Epstein: The Pedophile Next Door -traducere [ Epstein: Ușa următoare a pedofilului ] 17372188-0-image-a-18_1565992201197-1024x615
[size]
„Auzisem povești despre creșterea părului despre Jeffrey Epstein de câțiva ani. M-am întrebat de ce a durat atât de mult timp ca poliția din Palm Beach să ajungă cu el. Și, odată ce au făcut-o, de ce a servit atât de puțin timp de închisoare. Acestea au fost întrebările evidente, dar au existat și altele: Cum și-a făcut Epstein banii, eventual miliarde? Nimeni nu părea să știe. ”- James Patterson
James Patterson ( ilustrat ), unul dintre cei mai de succes autori din lume ale căror romane se situează în mod regulat pe topurile celor mai bine vândute, se întâmplă să locuiască la jumătate de mile de casa lui Jeffrey Epstein din Palm Beach, Florida. De-a lungul anilor, Patterson a devenit fascinat și îngrozit de Epstein și hotărât să cerceteze cum și de ce atât de multe femei tinere și-au găsit drumul spre casa sa pe o stradă retrasă. Aceasta este povestea profund deranjantă a ceea ce a descoperit. . . 
Într-o după-amiază, în timp ce făcea o plimbare pe îndelete pe Upper East Side din Manhattan, un prieten de-al meu, numit Tim Malloy, a intrat într-un vecin cu părul argintiu al nostru de la Palm Beach din Florida.
Bărbatul mergea pe Madison Avenue și multe lucruri despre el erau izbitoare. Pentru un singur lucru, purta papuci. Papuci scumpe, brodate, monogramate. Dar papucii la fel.
Pentru alta, el a fost însoțit de două femei excepțional de atractive. În timp ce bărbatul se scutura pe jumătate, jumătate mergea pe bulevard, femeile mergeau ușor în spatele lui, ca și cum ar fi însoțitori sau personal.
Cele trei s-au întors pe strada 71 și s-au îndreptat spre o casă imensă - o casă care era aproape o fortăreață cu o ușă din față de 15 metri. (Iată o imagine a impresionantei case din Epstein din Madison Avenue, NY)
Ca papucii vecinului nostru, casa avea o monogramă: scrisori de alamă ridicate care scriau „J. E“.
Inițialele aparțineau lui Jeffrey Epstein, un bărbat uluitor de bogat și puternic, care a fost, de asemenea, un infractor sexual înregistrat cu un gust puternic pentru adolescente. Nu doar tineri de 16 și 17 ani, dar și fete mai tinere.
Epstein a fost presupus că a abuzat de zeci de fete adolescente. A făcut un pic de timp în închisoare pentru crimele sale. Un pic de timp. Și acum el a fost, din nou în lume.
Însoțite de două tinere frumoase.
[/size]
Auzisem povești despre creșterea părului despre Jeffrey Epstein de câțiva ani. M-am întrebat de ce a durat atât de mult timp ca poliția din Palm Beach să ajungă cu el.
Și, odată ce au făcut-o, de ce a servit atât de puțin timp de închisoare.
Acestea au fost întrebările evidente, dar au existat și altele: Cum și-a făcut Epstein banii, eventual miliarde? Nimeni nu părea să știe.

- § -
[size]
Știam că lui Epstein îi plăcea să obțină masaje de la două, chiar trei femei tinere în fiecare zi, în conacul său din Palm Beach sau oriunde altundeva era el în lume. Dar cine erau aceste fete? De unde veniseră? Cum și-au găsit drumul spre casa lui?
Am fost surprinși de observarea lui Epstein în New York, Tim Malloy și cu mine am început să facem investigații. Ne-am asociat cu John Connolly, un jurnalist dur, fără sens, care fusese cândva polițist la NYPD și urmărea povestea cu Epstein de aproape zece ani. Și am început să punem piesele la un loc.
Nu am fost niciodată fără îndoială că Jeffrey Epstein era vinovat. Întrebarea este: de ce a fost el vinovat?
Nu exista nicio modalitate de a ghici din exteriorul casei sale Palm Beach din 358 El Brillo Way. Construit în anii cincizeci de un arhitect executat de moară, nu are nimic din eleganța proprietăților învecinate. Este mare, cu o piscină mare: asta este cel mai mult pe care îl puteți spune pentru asta. Este total bland.
Dar este ultima casă de pe un bloc fără punct, iar acest lucru o face retrasă.
Dincolo de poartă, pe lângă pază și printr-o ușă laterală către bucătărie, casa nu mai este nescrisă. O scară largă și șerpuită duce la un hol căptușit cu fotografii ale tinerelor femei goale. Acesta duce la dormitorul său și la un dulap în care sunt depozitate multe alte fotografii: imagini erotice cu femei care au fost aduse în această casă.
Cum am dorit să înțeleg fetele aici este un lucru pe care am vrut să-l înțeleg, deoarece investigația noastră a început. Unul dintre primele indicii este ascuns într-un raport al poliției din martie 2005. O fată de 14 ani a intrat într-o luptă la școală cu un alt elev care a numit-o „curvă”.
Să o numim pe această fată Mary. Ca aproximativ o treime dintre copiii de la acest liceu din județul Florida, este originar din limba hispanică. Părinții ei sunt imigranți săraci cubanezi. Mary se califică pentru prânzuri școlare gratuite.
Dar, atunci când este trimisă la biroul directorului, se descoperă că Mary are 300 de dolari în geantă. Notele sunt toate facturile de 20 USD. Alarmat, profesoara își cheamă părinții și o întreabă: „Mary vinde droguri? Familia ei nu-i vine să creadă asta, dar școala trebuie să știe ce se întâmplă. Așa că trimit pentru psiholog. Și apoi Mary începe să vorbească.
Povestea pe care o spune este atât de bolnăvicioasă încât personalul școlii nu are nicio ezitare în apelul poliției. Cu o voce înaltă, oprită, vorbind printre lacrimi, Mary îi spune polițistului Palm Beach, Michele Pagan, că a fost dusă în casa lui Epstein. Nu va spune cine a luat-o sau de ce a fost de acord să plece. Dar este fermă de ce s-a întâmplat când a fost condusă la etaj.
- Acest tip de păr alb a intrat în cameră. Purtând doar un prosop în jurul taliei. Scoase prosopul. Și apoi era tot dezbrăcat și se așeză cu fața pe masa de masaj.
Cu o voce severă, bărbatul a ordonat tinerei fete să-și îndepărteze blugii și să-și așeze înfundat spatele în chiloți, cu fesele pe el. Apoi s-a încântat. După aceea, el a produs o jucărie de sex violet și a atins-o pe Mary cu ea. Pentru aceasta a fost plătită 300 USD.
[/size]
- § -
[size]
Șase luni mai târziu , o tânără a fost arestată pentru deținerea unei cantități mici de marijuana. Hai să o numim Alison: nu este numele ei adevărat. Și ea are o poveste tulburătoare de povestit despre 358 Calea El Brillo. A început la magazinul de haine Hollister din centrul comercial Wellington Green, unde Alison lucra șase dolari pe oră ca asistent, în vârstă de 16 ani.
O altă dintre fete i-a spus că poate câștiga 200 de dolari, doar pentru că i-a oferit un tip batran masaj în casa lui.
„Ea a spus că dorește fete drăguțe, așa că am arătat drăguț, a făcut tot posibilul. Cum ar fi, tipul ăsta nu te va plăti pentru că nu l-ai lăsat să simtă nimic sau nimic. Nu am fost suficient de naiv să cred asta.
A fost prezentată unei femei care s-a numit ea însăși Sarah. Alison credea că Sarah era un fel de asistent personal în direct. Ulterior, ea a revizuit această opinie. Sarah părea a fi o sclavă sexuală doritoare.
„Bătrânul” a cerut un masaj și a întins-o pe Alison în a-și dezbrăca lenjeria și a lăsat-o să o strângă. După aceea, a fost de acord să se întoarcă: „300 USD pentru 40 de minute, asta a fost mult”.
Alison insistă că ea a refuzat întotdeauna să facă sex complet cu Epstein. Într-o ocazie când s-a impus cu forța asupra ei, ținând capul în jos pe masa de masaj, a strigat „nu! iar el s-a oprit.
În orice caz, a afirmat ea, abuzatorul ei dorea rar sexul convențional. Poate că asta se datora faptului că organele sale genitale erau aparent deformate.
Un martor a descris ulterior penisul lui Epstein ca fiind „în formă de ou”, dar Alison era mai specific: „Este circumcis și are un fel de defect la naștere. [Penisul lui are] o formă ciudată, ca o lacrimă, ca o picătură de apă. . . '
Epstein a cerut rareori consimțământul înainte de a comite o nouă încălcare.
Pe măsură ce Alison a fost de acord cu acte sexuale din ce în ce mai depravate, recompensele lui Epstein au devenit tot mai înflăcătoare. „Îmi spunea că sunt favoritul lui. Aș merge acolo și o să existe o geantă de lenjerie Victoria's Secret, în valoare de 1.500 de dolari. Am primit un bilet de avion o dată. Am o mașină, am primit bonusuri de Crăciun, am primit bilete la film. El a vrut să vină să locuiesc cu el ca prietenă, sclavă sexuală, cum vreți să o numiți.
A început să aducă alți școlari care să-l viziteze. „Am adus fete care nu-mi plăceau și, sincer, nu mi-am dat afară. Fetele despre care știam că vor face orice. Aș auzi doar un zvon despre o fată și aș fi de genul: „Hei, știu o modalitate prin care poți câștiga 200 de dolari.” Le-aș spune ca, „Asta trebuie să faci. Ești fain cu asta? Pentru că nu te voi duce dacă nu ești.
Cerințele lui Epstein au devenit violente, ridicându-l pe Alison prin cocteilele sale de ponei și aruncând-o pe perete înainte de a o agresa sexual. „Adică, au fost nopți în care am plecat de acolo abia în stare să mă plimb.”
A vizitat în mod regulat doi ani, dar în cele din urmă a devenit atât de speriată încât a predat mașina înapoi și a întrerupt contactul. Era încă la liceu.
[/size]
- § -
[size]
În octombrie 2005 , poliția a decis că au suficiente dovezi pentru a obține un mandat de percheziție pentru 358 Way El Brillo. Pistoalele trase, urcă scările șerpuite până la etajul doi.
Ei văd o canapea roz-și-verde descrisă de mulți dintre martori și multe fotografii cu fete goale pe pereți.
Casa lui Epstein are o calitate ciudată antiseptică. Unele dintre dormitoare arată aproape ca cabinetele medicilor. Într-o baie, există o masă de masaj, precum și standuri cu echipamente ciudate.
Într-un armoire de lemn de lângă patul lui Epstein, văd o sticlă de lubrifiant cu aromă de piersic. În baie, sunt săpunuri în formă de penisuri și vagine, sticle de Mango Mist, mai lubrifiante și cutii de tampoane. Este ca și cum Epstein s-ar fi obișnuit atât de mult cu jucăriile sexuale, lubrifianții, echipamentele bizare și fotografiile fetelor goale, minore, încât nu a văzut nimic rău în ele.
Ofițerii găsesc chitanțe pentru cărțile cumpărate pe Amazon, precum SlaveCraft: Roadmaps For Erotic Servitude .
Cu dovezi suplimentare de la un servitor la casă, Alfredo Rodriguez, poliția a fost în cele din urmă în măsură să-l acuze pe Epstein, pentru neîncrederea sa, cu infracțiuni sexuale împotriva minorilor.
[/size]
- § -
[size]
Trei ani mai târziu , după o lungă luptă în instanță, el a fost condamnat la 18 luni de închisoare, dar a servit doar o zi în notoriul centru de detenție principală din Palm Beach County - cunoscut local sub numele de Gun Club. După ce a petrecut noaptea în confortul relativ al infirmeriei închisorii, a fost transferat la Centrul de detenție central din județul Palm Beach. În ciuda numelui său aproape identic, această închisoare este mai mică și mult mai sigură. Epstein a primit propria sa celulă și i s-a permis să plătească pentru propriul său paznic.
I s-a permis orice număr de vizite de la „sclavii lui sexuali”. Șeriful Ric Bradshaw, care a condus închisoarea, a comentat: „Să zicem doar că nu credea că aparține acolo”.
Și în numai 13 luni, a fost afară.
[/size]
De unde provin această putere și averea este încă un mister. Epstein a afirmat că este un consilier financiar care s-a specializat în a ajuta miliardarii să evite impozitarea. Dar chiar dacă acesta și-a dobândit averea sau chiar dacă povestea este doar parțial adevărată, drumul său către bogății este departe de a fi clar.
[size]
Cu toate acestea, Epstein și-a acumulat averea, în câțiva ani a putut să-și cumpere propria sa insulă - Micul St James, una dintre Insulele Virgine americane. A numit-o St Jeff's.
LD: S-a aflat aici în paradisul său hedonist de sex la soare, cu lolite fără vârf, lăsând lângă piscină și cavortând dezbrăcat în grădinile luxuriante, prietenii și activiștii de elită ai lui Epstein au venit să-l viziteze. Nu s-au pus întrebări cu privire la sursa bogăției sale fabuloase și de ce atât de puține nymphette slab îmbrăcate au fost văzute zburând în jurul terenului ca niște fluturi superbi. Donald Trump a fost deosebit de fastuos în elogiul său ( citat din imagine ) bunului său prieten Jeffrey. Vedeți actualizarea la sfârșitul acestui articol pentru mai multe detalii. [LD]   
Epstein: The Pedophile Next Door -traducere [ Epstein: Ușa următoare a pedofilului ] ROF_EpsteinBail-1024x538
[/size]
PRIETENII PE LOCURI MARE 
(Prințul Andrew și Woody Allen  
ar fi trebuit să fie incluși în galeria de imagini de mai sus)

- § -
[size]
O femeie a înaintat un proces civil împotriva lui, în prima etapă a căderii sale lungi. A durat zece ani și s-a încheiat cu aparentul suicid într-o celulă a închisorii, un bărbat dezgrațit, fără speranța că va fi eliberat vreodată.
Acea femeie s-a numit Virginia Roberts și era o adolescentă care câștiga aproximativ 9 dolari pe oră ca asistentă în vestiar la stațiunea Mar-a-Lago a Donald Trump, când o femeie s-a apropiat de ea și a întrebat-o dacă este interesată să devină masoterapeut.
Mai târziu în acea zi, tatăl ei a condus-o spre 358 El Brillo Way. El a plecat, după ce a fost asigurat că o mașină își va aduce fiica în vârstă de 15 ani acasă. Virginia ( ilustrată aici ca adolescentă ) a fost condusă la etaj într-o cameră de spa dotată cu duș și masă de masaj. Jeffrey Epstein era întins pe ea, dezbrăcat.
O femeie și-a scos propriul blat pentru a demonstra tehnica de masaj preferată a lui Epstein, frecându-și sânii peste corpul său. Virginia a făcut cum i s-a cerut și a fost apoi ordonată să se dezbrace. Asaltul a escaladat rapid. Virginia a fost bătută, atacată sexual și supusă abuzurilor. La sfârșitul întâlnirii de două ore, a fost plătită „sute de dolari” și i-a spus că are „mult potențial”.
O fată conformă natural și docil, Virginia s-a întors în casă ori de câte ori a fost solicitată.
[/size]
Virginia a spus că a văzut zilnic că Epstein a făcut sex cu fete minore. Așadar, ar fi foarte surprinzător dacă oamenii care au rămas cu el în casele sale nu au fost conștienți de acest lucru.
El i-a spus, de asemenea, că a ieșit din drum pentru a-și procura fete pentru prieteni puternici. „Epstein mi-a spus în mod special că așa ar fi„ să-i datoreze ”, că vor fi„ în buzunar ”și că„ va avea ceva pe ei ”. Am înțeles că Epstein credea că poate obține clemență dacă ar fi prins vreodată să facă ceva ilegal sau că ar putea scăpa de probleme cu totul.
[size]
Nu a scăpat de necazuri. L-a prins pe el, în mod letal.
Epstein: The Pedophile Next Door -traducere [ Epstein: Ușa următoare a pedofilului ] Image-5-1024x574
Jeffrey Epstein a murdărit toată viața fetelor minore de care a abuzat. Dar nu l-a văzut așa. Cu puțin timp înainte de primul său mandat de închisoare, a acordat un interviu lăudabil revistei New York . Când intervievatorul a întrebat dacă s-a văzut ca un Icarus modern, eroul grec care a căzut pe pământ după ce a zburat prea aproape de soare, Epstein a zâmbit: „Icarus i-a plăcut masajele?” 
[/size][size]
Adaptat de la Filthy Rich: The Shocking True Story Of Jeffrey Epstein de James Patterson cu John Connolly și Tim Malloy, publicat de Little, Brown în SUA și disponibil în Marea Britanie prin Amazon.
[/size]
- § -
[size]
UPDATE de LD: Este posibil să se susțină că atât Trump, cât și prințul Andrew, în calitate de susținători ai lor, ar vrea să credem, sunt impecabili de orice comportament nepotrivit cu fetele minore; cu toate acestea, că au fost totuși indiscreți pentru a nu se distanța mai devreme de circul sexual al lui Epstein. Trump a reușit recent să depună o oarecare distanță între el și Epstein, dar alte două figuri nu au ieșit atât de bine: prințul Andrew și Bill Clinton. Fostul președinte american începe să pară deosebit de vulnerabil și ticălos.
În primul rând, prințul Andrei. Asocierea cu Epstein pervertit poate fi justificată doar dacă se poate spune: „Nu aveam habar că bărbatul era un pervertit. Cu retrospectivă, aș fi oferit lui Epstein o dană largă dacă aș fi știut că este un pedofil. ”Din păcate, prințul Andrew nu poate spune acest lucru. El a continuat să păstreze hobby cu Epstein cu mult timp după ce Epstein a fost evitat ca pedofil și condamnat pentru crimele sale sexuale. Recent a apărut că prințul Andrew a vizitat Epstein la casa sa din New York în 2010 - doi ani după ce Epstein fusese condamnat pentru sex cu un copil.
"Doi ani după ce Epstein a fost condamnat pentru sex cu un copil", dezvăluie Daily Mail într-un raport astăzi, "Andrew a fost" oaspete de onoare "la o cină la conacul din New York."
Iată, așadar, un membru al familiei regale britanice, care se asociază destul de amețit cu un pedofil condamnat, un puștoaic de renume bine cunoscut în interiorul unei celule a închisorii. Andrew a distrat acest criminal sexual la trei dintre casele reginei: Castelul Windsor, Sandringham și Balmoral, castelul scoțian (aici este ilustrat ). Este greu de văzut cum un astfel de bărbat poate pretinde convingător că este un paragin al virtuții. Dar Andrew este sprijinit de Hilt de Palatul Buckingham, care i-a oferit o sănătate curată de sănătate.
"Orice sugestie de improprietate cu minorii minori este categoric falsă", ne informează magistrat un purtător de cuvânt al Palatului.
Bill Clinton pare să fi aterizat chiar mai adânc în doo-doo decât Trump și prințul Andrew. Bill are multe explicații de făcut. Daily Mail rapoarte de astăzi:
[/size]
Vizitatorii „House of Horrors” ai lui Jeffrey Epstein s-au confruntat cu un decor interior „înfiorător”, inclusiv globuri oculare artificiale și un portret al lui Bill Clinton într-o rochie [femeie].
Foaierul de intrare la conacul Manhattan, unde prințul Andrew stă în videoclip, a fost decorat cu ochi falși. Și mai bizar este un portret al fostului președinte american Clinton - un prieten al lui Epstein - cu tocuri și infamă rochie albastră pătată de Monica Lewinsky când a interpretat un act sexual asupra lui.
(Derulați în jos spre „ În interiorul casei ororilor ”
[size]
Opinia mea cinică, pentru ceea ce merită, este că niciunul dintre acești stăpâni de elită nu se va confrunta vreodată cu dreptatea. Ele sunt deasupra legii. Legea se aplică numai muritorilor mai mici.  Plus schimbarea ça, plus c’est la même[/size]
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 10765
Data de înscriere : 05/11/2012

https://amintiridespreviitor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare
» Epstein’s Death Must Be the Start, not the End, of the Investigation [[Moartea lui Epstein trebuie să fie începutul, nu sfârșitul investigației ] De Craig Murray
» Epstein’s Nazi Brain: Eugenics and Transhumanism (Brain nazist Epstein: Eugenia și transumanismul)
» Totul indică faptul că Epstein a fost sinucis printr-o fașă cu „un steag fals” Epstein va fi Arkancided, sinucis, dispărut într-un Supermax sau secretat în Israel?
» Government by Blackmail: Epstein, Trump’s Mentor and the Dark Secrets of the Reagan Era - [Guvernul de șantaj: Epstein, mentorul lui Trump și secretele întunecate ale erei Reagan ]
» Former Israeli Intel Official Claims Jeffrey Epstein, Ghislaine Maxwell Worked for Israeli Intel ///Fostul oficial al intelectualului israelian Jeffrey Epstein, Ghislaine Maxwell a lucrat pentru Intel Israel

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum