AMINTIRI DESPRE VIITOR-ROMÂNIA DE MÂINE , RrOMANIKA BABANA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

PAMFLET MUNCITORESC: CLASA MUNCITOARE... ZBOARĂ CĂTRE PARADIS

In jos

PAMFLET MUNCITORESC: CLASA MUNCITOARE... ZBOARĂ CĂTRE PARADIS Empty PAMFLET MUNCITORESC: CLASA MUNCITOARE... ZBOARĂ CĂTRE PARADIS

Mesaj Scris de Admin Mar Mai 01, 2018 10:28 am

PAMFLET MUNCITORESC: CLASA MUNCITOARE... ZBOARĂ CĂTRE PARADIS

ȘI ANUL ĂSTA SE VREA A SĂRBĂTORI ”UNUL DE MAI”! ÎN STILUL LOR: A CELOR CU CARNETUL ROȘU... ASCUNS UNDEVA, ÎN BUZUNARELE PANTALONILOR! SI, CARE AZI... PAR CĂ AU AJUNS IN PARADIS! ESTE CĂ NU MĂ CREDEȚI?

În Bulgaria, cea de azi, există un TREND în vogă: rușii cumpără de zor proprietăți in orase de pe litoral, iar apoi le închiriază! Pănă aici nimic rău, dar după aceea,  acești ”originali” noi proprietari uită să PLĂTEASCĂ taxele necesare! Ei hai, dar nu vă faceți că nu știți că un astfel de șpil nu e valabil și la noi, dar la altă scară... de compoziție!Iată, mai jos, doar unul:

Gen. Marin Dragnea a luptat în Al Doilea Război Mondial, a fost luat prizonier de război de către ruşi şi a revenit în ţară, în 1944, împreună cu Divizia „Tudor Vladimirescu”, care a avut o contribuţie esenţială în comunizarea Armatei Române.
Preşedintele PSD, Liviu Dragnea, este rudă cu generalul (r) Marin Dragnea, un prieten apropiat al Rusiei, decorat în urmă cu doi ani din dispoziţia lui Vladimir Putin.
Vorbind însă la concret, bunicul lui Liviu Dragnea a fost frate cu tatăl lui Marin Dragnea. Altfel spus, tatăl liderului social-democrat şi al generalului în rezervă erau veri, iar Liviu Dragnea este nepot de văr. O relaţie de familie destul de tensionată în prezent, după cum au declarat „României libere“ surse confidenţiale. O relaţie pe care Liviu Dragnea a recunoscut-o în exclusivitate pentru “România liberă”. „Da. Se pare că da, dacă îl cheamă tot Dragnea şi este din Teleorman. Nu ştiu sigur, că nu am arborele genealogic”, ne-a declarat liderul PSD. Apoi a adăugat cu un ton autovictimizant: „Dacă a făcut ceva rău, sigur are legătură cu mine…”. Prizonier în Rusia, implicat în reprimarea mișcărilor studențești
Decorat de Putin, contestat de luptătorii anticomunişti
În octombrie 2015, generalul (r) Marin Dragnea a fost decorat cu “Ordinul de Prietenie” – decorația de stat a Federației Ruse – pentru aportul acestuia la dezvoltarea relațiilor româno-ruse. Distincţia, conferită din „dispoziţia preşedintelui Federaţiei Ruse, Vladimir Putin”, cu prilejul a „70 de ani de la victoria în Marele Război pentru Apărarea Patriei”, i-a fost înmânată de către ambasadorul rus de la acea vreme, Oleg Malginov. Potrivit flux24.ro, diplomatul l-a prezentat drept „cel mai apropiat veteran al meu aici, în România, şi cel mai iubit prieten”. În contrapartidă, gen. Marin Dragnea a ținut un discurs în care a lăudat Rusia și pe președintele său, Vladimir Putin. „Vă aștept!”, şi-a încheiat el discursul, potrivit flux24.ro. Iar, pentru final, zilei ăsteia am lăsat deoparte două poz(n)e, pe căt de haioase, pe atăt de sugestive.  Prima:

  Sau, poate că... preferați varianta asta:

UITĂNDU-MĂ DOAR ȘI LA ACESTE ”VARIANTE” ... ÎMI DAU SEAMA CĂ, ÎN FOND:DRAGA MEA CLASĂ MUNCITOARE AI AJUNS ÎN PARADIS!? Si, mai am o ”beată” întrebare: 
Cei care primesc ajutor de somaj,sărbătoresc și ei 1 Mai?!
AM SCRIS ȘI EU,ÎNTRE UN MIC Ș-UN ȘPRIȚ, CĂ DEH, DOAR N-AM DAT CU... PARUL! 

You are subscribed to email updates from MUGETUL CARPATILOR ... .
To stop receiving these emails, you may unsubscribe now. Email delivery powered by Google
Google, 1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043, United States

Dă clic pentru opțiunea Răspunde sau Redirecționează
Se utilizează 1,4 GB (9%) din 15 GB
Administrează
Condiții - Confidențialitate
Ultima activitate în cont: Acum 45 de minute
Detalii
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 10767
Data de înscriere : 05/11/2012

https://amintiridespreviitor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum