AMINTIRI DESPRE VIITOR-ROMÂNIA DE MÂINE , RrOMANIKA BABANA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

RAED ARAHAT -"Ambulantele ie viata mea"(parodie trista)

In jos

RAED ARAHAT -"Ambulantele ie viata mea"(parodie trista)  Empty RAED ARAHAT -"Ambulantele ie viata mea"(parodie trista)

Mesaj Scris de Admin Mier Dec 25, 2019 2:49 am

"Ambulantele ie viata mea"(parodie trista)
Surse: DNA a intrat de ieri in IGSU, surpriza, pe partea de...achizitii!
Dupa cum era de asteptat, dupa sarabanda de contracte atribuite catre firme care au crescut odata cu Prea-Cinstitul, am primit in privat, informatia ca de ieri DNA este in curtea IGSU, verificand fix partea de achizitii.
Sa ne amintim impreuna cateva repere istorice. Pana in 2007 cand a fost numit POLITIC subsecretar de stat in MS nimeni nu auzise de firma Deltamed. Cumva la pachet cu profesionalizarea IGSU si dupa numirea dl Arafat, Deltamed castiga, cinstit cum altfel, furnizarea catorva sute sau mii de ambulante.
Ca dl Arafat era prieten cu dl Gorgan, patronul Deltamed chiar nu are nicio importanta. Sau are, cine poate sti...
Peste ani domnului Arafat i se face un Departament, in MAI, ca sa poata conduce mai bine(sic!). Dintr-o data se descopera niste munti de bani, europeni sau nu, care trebuie cheltuiti pe dotarile pompierilor si nu numai.
Ca-calul lui Fat Frumos dupa ce mananca jaratec(sper sa nu gresesc povestea RAED ARAHAT -"Ambulantele ie viata mea"(parodie trista)  1f642Smile ) firma de ambulante incepe sa produca ce e nevoie: masini de pompieri, masini de descarcerare, containere cautare-salvare, autospeciala interventie dezastre, puncte mobile de comanda, autospeciala CBRN, vinde Nomexuri, casti de protectie, avem di toate RAED ARAHAT -"Ambulantele ie viata mea"(parodie trista)  1f642Smile.
Vi se pare ciudat? O fi...
Interesanta este super-capacitatea manageriala a dumnealui de a dirija cheltuirea a milioane de euro(cu folos, fireste) comparativ cu mega-impotenta dumnelui manageriala legata de incapacitatea totala de a suplimenta cu vreun om resursa umana, epuizata fizic si psihic, din IGSU.
La achizitii a putut, la oameni i-a fost de-a dreptul imposibil.
Cat sa faca si el cu doua manute...
Stiti povestea cu fluierul fermecat? Miraculos este cum cohortele de achizitii si de ambulante il urmaresc pe dumnealui, ca un vis urat, pe oriunde s-ar duce.
Cand pastorea pe la Ministerul Sanatatii, fix acolo s-a facut achizitia de ambulante. Peste ani, cand soarta cruda l-a adus in MAI, ce sa vezi, curat ghinion, achizitiile de ambulante se muta dupa dumnealui la MAI, de au ajuns pompierii sa cumpere ambulante pentru Serviciile de ambulanta. Cum il urmeaza achizitiile astea CINSTITE de ambulante pe dl Arafat. Pe unde se duce nu scapa de ele.Totul pur intamplator.
Destinul, boss! Asa a fost sa fie RAED ARAHAT -"Ambulantele ie viata mea"(parodie trista)  1f642Smile
Legat de Dna, Igsu si achizitii, niste oameni de bine mi-au transmis ca domnul are niste semnaturi (de care a si uitat, probabil) pe niste chestii dubioase de pe acolo si ca si-a asumat dubioseniile respective, crezand ca va stapani lumea, la infinit.
Prea-Marite,
Cand primesti flash-uri sa te dai dus, te dai dus. Au mai fost si altii care s-au facut ca nu pricep si as incepe cu exemple din politica, domeniul matale de competenta, de la Adrian Nastase, Elena Udrea si sfarsind cu Liviu Dragnea. Niciunul nu s-a lasat dus. Cum s-a sfarsit povestea lor, stii...
Eu sper ca domnia voastra sa fi fost super-cinstit si baietii aia de la Dna sa nu gasesca nimic, insa, ce stiu eu...
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 10753
Data de înscriere : 05/11/2012

https://amintiridespreviitor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum